Concept, branding en realisatie
Als mede-initiatiefnemer en techpartner van Kraak de Crisis, hebben wij meegedacht over het concept en de branding. Vervolgens hebben wij het platform gebouwd waarop de startups zich konden presenteren op hun eigen startup pagina en de ‘public voting app’ gemaakt voor het verzamelen van de publieksstemmen. Dit alles is niet alleen binnen 6 weken gerealiseerd, ook de hele competitie is binnen dit tijdsbestek afgerond. Met als knaller een live finale in een tv studio!
Het startkapitaal voor de winnende startups is gesponsord door onderzoeksinstituut TNO, de topsector Energie (een consortium van bedrijven en onderzoeksinstituten) en de provincie Gelderland. Consultancy firma PWC en Frisse Blikken hebben hun mensen beschikbaar gesteld voor professionele coachingsessies met de winnaars.

Duurzaamheid en sociaal ondernemerschap voorop
Het was kicken om te zien hoeveel verschillende initiatieven er zijn ontstaan tijdens de coronacrisis. Ideeën die gepitcht werden liepen uiteen van meer eetbaar groen in de stad, afvalvrije luiers, een mechanisme om tegelijk energie uit zon en wind te halen tot een veggie snackbar en onderwijs op de boerderij. Vanuit IGNE zijn we er trots op dat we binnen zo’n korte tijd een platform wisten te realiseren waar al deze ideeën werden ingezonden, beoordeeld en gepubliceerd om vervolgens stemmen op te halen bij het grote publiek.
Eerlijk gewonnen dankzij de public voting app
Het publiek mede laten bepalen wie het meest geliefde concept pitchte is natuurlijk gaaf maar wel een secuur proces. We wilden koste wat het kost voorkomen dat het stemproces oneerlijk zou verlopen. Daarom ontwikkelden wij een tweestapsverificatie in de app. Deze verificatie maakte het mogelijk om de echtheid van iedere stem te controleren.
Nadat meer dan 50.000 mensen het ‘Kraak de Crisis’ platform bezochten en ruim 20.000 mensen hun stem uitbrachten, heeft de jury in een live finale drie winnaars gekozen. De gelukkig startups die er met een geldsom én professionele coaching vandoor gingen, waren:
- Holland Houtland
- The Bin
- Een bodem vol leven
Zij hebben hun prijs gebruikt om hun bedrijf verder te laten groeien en een volgende te kunnen zetten in het ondernemerschap. Meer over Kraak de Crisis lees je in het artikel van Trouw